FAQ

section logo

Kreator Kuchni

Czy korzystanie z Kreatora Kuchni jest płatne?

Nie, z naszego kreatora korzystasz za darmo.

Jak działa Kreator Kuchni?

To jakby tajemnica naszych programistów, ale możemy zdradzić Ci, że kreator działa na zasadzie automatycznego projektowania. Po prostu zna się na całkach, różniczkowaniu i funkcjach logarytmicznych ;).

Dlaczego nie wygenerowała mi się kuchnia?

Być może w małej kuchni chcesz zmieścić zbyt wiele? Kreator ma sporo magicznych mocy, ale jeszcze nie wie, jak zapakować pół szafy do malutkiej walizki. Kiedy opanuje tę sztukę (tak, poprosi mamę o pomoc), następne w kolejce będą małe kuchnie :). A na serio? Spróbuj zmienić wybrane preferencje: układ zabudowy czy liczbę lub rozmiar urządzeń, a Kreator poskłada to wszystko w funkcjonalną i stylową kuchnię.

Czy muszę wprowadzać dokładne wymiary kuchni i przyłącza?

Za dużo matematyki naraz? Nie musisz wprowadzać dokładnych danych. Jednak im więcej podasz nam szczegółów, tym lepiej będziemy mogli dopasować projekt do Twoich realnych potrzeb.

Czy mogę dodać więcej niż jedno przyłącze (woda, gaz, prąd)?

Możesz. Ale nie musisz. Nasz Kreator jest dociekliwy, ale umie też iść na kompromis. Do poprawnego wygenerowania nie ma potrzeby uzupełniania mediów. Jeśli jednak to zrobisz, projekt będzie jak najbardziej zbliżony do Twoich oczekiwań.

Czy muszę wprowadzać odległość przyłączy od podłogi?

Są rzeczy ważne i ważniejsze, a bez tej informacji Kreator poradzi sobie świetnie. Dlatego nie jest to pole obowiązkowe.

Czym się różnią pojęcia: “ściana” i “długość” na etapie wymiarowania?

Jaka ściana jest, każdy widzi. Pojęcie “długość” pojawi się przy wymiarowaniu otwartej kuchni i oznaczać będzie przestrzeń pomiędzy ścianami.

Jak przesunąć przyłącza lub usunąć dodane elementy?

Tylko klik i….już! Elementy możesz przesuwać w obrębie ścian. Wystarczy kliknąć na odpowiednią ikonę i przeciągnąć ją w wybrane miejsce. Jeżeli zaznaczysz wybrany element, po lewej stronie pojawi się okienko z dostępnymi opcjami. Aby go usunąć, kliknij ikonkę kosza.

Okna lub drzwi w mojej kuchni mają niestandardowy rozmiar. Jak mogę wprowadzić wymiary?

Zacznij od… wymiany drzwi i okien, te niestandardowe mogą być naprawdę problematyczne. Mycie okien w zrównoważony i symetryczny sposób będzie trudne do osiągnięcia, a drzwi…, a właściwie, kto myje drzwi? Drzwi zostaw. Tak mogłaby brzmieć ta odpowiedź, gdyby nasz Kreator nie był megasprytny. Tak naprawdę wystarczy tylko klik… i już! Klikając na wprowadzone elementy, aktywujesz okienko z dostępnymi opcjami. W przypadku drzwi i okien, z listy “Wysokość i szerokość” wybierz opcję “Inne”. W tym miejscu wprowadzisz ich dokładne wymiary.

Czy muszę wybierać AGD i określać budżet na sprzęt?

Nie lubisz liczyć pieniędzy? Nie musisz! Lubisz liczyć pieniądze, ale wyniki wolisz zachować dla siebie? Bardzo proszę! Kreator pyta o orientacyjny budżet na AGD, nie o dokładne wyliczenia. Do wyboru masz trzy opcje: podstawowy, średni i premium. Dzięki tej wiedzy możemy zaproponować Ci sprzęty adekwatne do Twoich potrzeb i kulinarnych przyzwyczajeń. Oczywiście nasz Kreator nigdy się nie narzuca, dlatego, jeżeli tylko chcesz, możesz pominąć ten krok. Standardowo Kreator umieszcza w projekcie podstawowe urządzenia, takie jak piekarnik, płyta grzewcza, okap, zlewozmywak i lodówka. Jeśli chcesz mieć w kuchni mikrofalówkę, ekspres do kawy, pralkę lub szufladę grzewczą, musisz wybrać je na etapie określania AGD. Pamiętaj, że im więcej podasz nam informacji, tym bardziej adekwatny będzie Twój projekt.

Dlaczego muszę podać wzrost domowników?

Nasz Kreator szyje na miarę! Może nie uszyje dla Ciebie sukni balowej czy smokingu, ale w szyciu na miarę kuchni nie ma sobie równych. Od wzrostu jej użytkowników zależy wysokość szafek i blatów. Konfigurator automatycznie wybierze odpowiednie wartości, by zapewnić Ci komfort podczas pracy w wymarzonej kuchni.

Czy mogę poprzesuwać szafki na wygenerowanym projekcie?

Ale po co, skoro kuchnia stworzona w Kreatorze jest idealna? ;) Nasz Kreator działa automatycznie, tworząc najbardziej funkcjonalny projekt, dlatego nie ma możliwości zmiany układu szafek. Możesz natomiast spersonalizować kolory frontów, blatów czy podłóg. Z kolei szczegóły dotyczące wyposażenia mebli zarekomenduje projektant podczas konsultacji w studiu.

Czy mogę zmienić kolory frontów, blatu i podłogi?

Tak! Miksuj do woli, baw się kolorami, sprawdzaj zestawienia różnych barw i odcieni. Możesz zrobić to, wybierając ikonę szafek w menu bocznym.

Czy mogę zmienić AGD w zastosowanym projekcie?

Już za chwileczkę, już za momencik… Pracujemy nad tą opcją. Niedługo taka możliwość pojawi się w naszym konfiguratorze. Nie chcesz tego przegapić? Zapisz się do naszego newslettera.

Czym jest QR kod do Twojej kuchni?

To magiczny kod, który otwiera drzwi do Twojej kuchni w wirtualnym świecie. Dzięki QR możesz zobaczyć swoją kuchnię w wirtualnej rzeczywistości. Wystarczy zeskanować go tabletem lub smartfonem.

Czy zaprojektowaną kuchnię z AGD mogę kupić przez internet?

Wiemy, że jesteś fachowcem w projektowaniu, ale przed zakupem kuchni, lepiej skonsultować się z leka…. znaczy z projektantem lub designerem!

Czy mogę kupić przez internet sprzęt AGD/produkty z projektu?

Też marzą nam się szybkie zakupy AGD, dlatego pracujemy nad tą opcją. Już niedługo taka możliwość pojawi się w naszym konfiguratorze. Nie chcesz przegapić tego momentu? Zapisz się do naszego newslettera.

Jakie dane otrzymuje studio, jeśli skorzystam z opcji „Skonsultuj projekt”?

Dane niezbędne do kontaktu: imię i nazwisko, e-mail, telefon, miejscowość oraz informację o rodzaju i terminie inwestycji.

Czy konsultacja projektu jest płatna?

To kolejna darmowa opcja! Projekt konsultujesz bez żadnych opłat. Jeśli zainteresuje Cię szczegółowa wyceną wraz z koncepcją uwzględniającą niestandardowe rozwiązania, wówczas projektant może zaproponować stworzenie indywidualnego projektu za dodatkową opłatą.

Jak szybko mogę spodziewać się kontaktu ze studia, które wybrałem?

Nie obiecujemy kontaktu za 3…2…1…0 sekund ;). Pierwszy kontakt powinien nastąpić w ciągu 2 dni roboczych od wysłania zapytania. Projektant skontaktuje się telefonicznie i zaproponuje termin konsultacji dogodny dla obu stron.

Czy mogę zobaczyć ten sam projekt, ale w różnych stylach?

Kochamy kuchnie we wszystkich stylach, ale na etapie personalizacji nie możesz zmienić stylu kuchni. Aby uzyskać inny efekt aranżacyjny, rozpocznij nowy projekt. Możesz jednak zmienić kolor ścian, frontów, blatów czy podłóg.

Dlaczego warto zapisać projekt na swoim koncie Imello?

Bo to jest naprawdę dobry projekt i warto do niego wracać! Po zapisaniu projektu możesz też pobrać render, listę szafek oraz rekomendowany zestaw AGD.

Ile kosztuje wizualizacja projektu?

Aktualnie nie pobieramy żadnych opłat za wygenerowanie i pobranie wizualizacji. Wolne datki? Też nie zbieramy. Aktualnie ;).

Jak długo będę czekać na wizualizacje projektu?

Od kilku minut między 1:00 a 3:00 w nocy, do kilku godzin w godzinach szczytu. Żarcik;). Wygenerowanie wizualizacji z reguły trwa kilkanaście minut, jednak jest to zależne od przeciążenia serwerów, więc może potrwać nieco dłużej. Jeśli w ciągu 12 godzin nie otrzymałeś wizualizacji, skontaktuj się z nami: pomoc@imello.pl

Zarządzanie profilem Moje imello

Jak mogę zaktualizować adres e-mail, na który założyłem konto?

Nowy adres? Daj nam znać! Napisz na: pomoc@imello.pl

Jak mogę usunąć swoje konto?

Na serio chcesz wiedzieć? No dobra, ale robisz to na własną odpowiedzialność. Zaloguj się na swoje konto, opcję “usuń” znajdziesz w menu po lewej stronie. Pamiętaj, że usuwając konto, utracisz dostęp do wszystkich zapisanych na nim projektów. Jeśli nie chcesz otrzymywać wiadomości z Imello, nie musisz usuwać konta, wystarczy że odznaczysz zgodę marketingową w zakładce “Moje zgody”.

Nie mogę się zalogować. Co mam zrobić?

Zjedz garść orzechów (podobno dobrze robią na pamięć), a potem spróbuj zresetować hasło. Jeśli to nie pomoże, napisz na: pomoc@imello.pl

Jak mogę zapisać się lub wypisać z newslettera?

Do newslettera Imello lepiej się zapisywać, niż z niego wypisywać. Dlatego opcję subskrybcji znajdziesz na KAŻDEJ podstronie imello.pl w sekcji “Bądź na bieżąco”. A jeżeli chcesz się wypisać, pamiętaj, że absens carens!* No i że equus, ut sit exiguum caput et siccum prope pelle ossibus adhaerente, aures breves et argutae, oculi magni, nares patulae, erecta cervix, coma densa et cauda, ungularum soliditate fixa rotunditas** i jeszcze że superflua non nocent!*** A jeżeli to Cię nie przekonuje, zaloguj się na swoje konto i w zakładce “Moje zgody” wycofaj zgodę marketingową. Ama nos et vale!****

Jak mogę wycofać zgodę marketingową?

Nie zachęcamy do tak drastycznych kroków, ale zabronić też nie możemy :). Zgodę marketingową możesz wycofać w każdej chwili w zakładce “Moje zgody”, po zalogowaniu się na swoje konto. Jest to równoznaczne z wypisaniem się z newslettera.

Profil specjalisty – Architekt, Designer, Studio

Jak mogę dołączyć do bazy specjalistów imello?

Wystarczy, że napiszesz do nas wspolpraca@imello.pl, powiesz coś więcej o sobie i zaprezentujesz swoje portofolio. Nasi opiekunowie handlowi skontaktują się z Tobą. Po poprawnej weryfikacji danych będziesz mógł zadbać o swoją wizytówkę w naszym serwisie.

Co zrobić, aby moje portfolio wyświetlało się w wyróżnionych inspiracjach?

Zadbaj o najwyższą jakość zdjęć, a redakcja serwisu zadba o to, aby Twoja galeria pojawiła się w wyróżnionych inspiracjach.

Współpraca / Reklama

Jakie formy współpracy reklamowej są możliwe?

Oferujemy możliwość zamieszczenia artykułów sponsorowanych, wywiadów i banerów reklamowych. O szczegóły pytaj pod adresem: marketing@imello.pl.

Chciałbym, abym moje produkty znalazły się na imello.pl oraz w Kreatorze Kuchni. Co muszę zrobić?

Napisz do nas na: wspolpraca@imello.pl.

imello logo