Jak zaprojektować kuchnię z Kreatorem Kuchni Imello?

Projektowanie kuchni może być naprawdę dobrą zabawą! Poznaj Kreator Kuchni Imello i sprawdź, jak stworzyć kuchnię idealną w 5 prostych krokach.

Autor: imello.pl

Opublikowano: 06.04.2022

Zmodyfikowano: 17.06.2022

Kreator Kuchni Imello – tu znajdziesz kuchnię marzeń

Nie musisz być architektem, projektantem ani informatykiem, by w kilka minut zaprojektować kuchnię z pomocą naszego narzędzia. Kreator Kuchni Imello jest na tyle intuicyjny, że zachwyci każdego, kto przez proces planowania kuchni chce przejść szybko i bezstresowo. Jak się okazuje, by odnaleźć swoją kuchnię marzeń, wcale nie musisz wychodzić z domu. Wszystko podajemy Ci na srebrnej tacy, to znaczy na monitorze komputera czy tabletu. Nie znasz się na tajnikach projektowania wnętrz, zasadach montażu szafek, przyłączach czy sprzętach AGD? Pierwszy raz słyszysz o trójkącie roboczym? Żaden problem! Kreator został zaprojektowany tak, by uwzględnić wszystko co potrzebne, aby stworzyć maksymalnie funkcjonalną i stylową aranżację.

 

Stań pośrodku swojej kuchni

To jedyne w swoim rodzaju doświadczenie, kiedy na koniec procesu projektowania nie tylko otrzymujesz projekt na papierze, lecz także możesz stanąć w swojej nowej kuchni. Taką możliwość daje Ci technologia AR. Rozszerzona rzeczywistość pozwala Ci osadzić meble i sprzęty kuchenne w realnym pomieszczeniu. Nie potrzebujesz specjalnych okularów czy innych zaawansowanych akcesoriów. Wystarczy najzwyklejszy smartfon lub tablet.

 

Stylowa kuchnia w pięciu krokach

Efektem końcowym pracy w Kreatorze Kuchni Imello zawsze jest designerska kuchnia, urządzona na podstawie wskazanych przez Ciebie inspiracji, czyli zaaranżowana w Twoim ulubionym stylu – nawet jeżeli jeszcze nie umiesz go nazwać czy dookreślić. Meble za każdym razem tworzą harmonijną całość z urządzeniami AGD najlepszych marek. Pytasz co dalej? Bezpośrednio z naszego konfiguratora swój projekt możesz przesłać do najbliższego studia kuchennego lub zakładu stolarskiego, by uzyskać wycenę, możesz go też zapisać na swoim koncie i wydrukować. Profesjonalny projekt Twojej wymarzonej kuchni jest...Twój – dostajesz go całkowicie za darmo!

Projektowanie z Kreatorem Kuchni - Krok 1 - Wymiarowanie

Ściany kuchni

W pierwszej kolejności Kreator poprosi Cię o wybranie kształtu kuchni i wprowadzenie jej wymiarów. Pamiętaj, że na każdym etapie towarzyszy Ci pełen wskazówek samouczek, który w razie kłopotów podpowie Ci, co robić dalej. Jeżeli nie znasz dokładnych wymiarów ścian, wystarczy że wybierzesz kształt pomieszczenia i wprowadzisz przybliżone wartości, by zyskać orientacyjny projekt kuchni.

 

Elementy kuchni

Tutaj możesz wprowadzić dodatkowe elementy obecne w Twojej kuchni, tj. okna, drzwi, instalacje i przyłącza.

Projektowanie z Kreatorem Kuchni - Krok 2 - Styl

Czas, by określić swój ulubiony styl wnętrzarski. Nie znasz żadnego, a może nie jesteś w stanie ograniczyć swoich upodobań do założeń jednego stylu? Nie musisz! Wystarczy że wskażesz aranżacje, które przypadły Ci do gustu. Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat wnętrzarskich stylów? Zobacz nasz poradnik: Styl kuchni - jaki wybrać?

Wybór sprzętu AGD

AGD to niezbędny element wyposażenia każdej kuchni. Masz swoje preferencje co do urządzeń kuchennych czy chcesz się w pełni zdać na naszą pomoc? Jeżeli masz już jakieś założenia, podpowiedz nam, jakie sprzęty powinny znaleźć się w Twojej kuchni. Poza bazowymi urządzeniami: lodówką, zmywarką, zlewozmywakiem, okapem, piekarnikiem płytą grzejną, możesz też zaplanować w kuchni dodatkowe urządzenia: pralkę, ekspres do kawy, mikrofalówkę czy szufladę grzewczą. Nie wiesz, na jakie sprzęty się zdecydować? Przeczytaj nasz poradnik: Czym się kierować przy wyborze AGD do kuchni?

W tym miejscu zapytamy Cię także o Twój budżet. Ale nie martw się! Wcale nie musisz podawać nam stanu swojego konta 😊. Spośród naszych opisów wybierz ten, który najlepiej odzwierciedla Twoją sytuację. Możesz też wskazać swoją ulubioną markę AGD – jeżeli tylko któregoś z producentów cenisz bardziej od innych. Oczywiście, jak każdy krok, tak i ten jest całkowicie dobrowolny i, kiedy nie wiesz, co wybrać, możesz go po prostu pominąć.

Meble

By w pełni sprostać Twoim oczekiwaniom, zapytamy Cię jeszcze o rodzaj preferowanych szafek oraz wzrost domowników, którzy najczęściej będą użytkować kuchnię – na tej podstawie będziemy w stanie określić rodzaj zabudowy i wysokość blatów.

Projektowanie z Kreatorem Kuchni - Krok 4 - Wizualizacja

Propozycje rozmieszczenia

Już tylko chwilka cierpliwości dzieli Cię od tego, by zobaczyć swoją nową kuchnię. Otrzymasz kilka propozycji układu mebli i AGD. Kuchnię możesz zobaczyć w 3D i z różnych perspektyw. Kolor mebli, blatów, ich materiał i wykończenie będziesz w stanie zmienić w kolejnym kroku.

Personalizacja projektu

Jeżeli wybierzesz już preferowany układ, możesz dowolnie bawić się kolorami ścian oraz wykończeniem blatów, szafek i podłóg korzystając z menu po lewej stronie. 

Projektowanie z Kreatorem Kuchni - Krok 5 - Podsumowanie

Projekt Twojej kuchni jest już gotowy! Co możesz z nim zrobić?

  • Wycenić go w studiu meblowym.
  • Pobrać foto-realistyczną wizualizację projektu.
  • Pobrać listę AGD z cennikiem.
  • Pobrać listę szafek dla stolarza.

Ale to nie wszystko, bo projekt możesz też zapisać na swoim koncie Imello, by wrócić do niego w dowolnym momencie czy też porównać go z innym planem kuchni, stworzonym w naszym Kreatorze.

Możesz też pobrać kod QR, by zobaczyć swoją kuchnię w technologii AR. Wystarczy smartfon lub tablet.

To co? Zaczynamy?

Poczuj się jak projektant i zaprojektuj kuchnię marzeń!

Skorzystaj z naszego super Kreatora kuchni!

Wygeneruj kuchnię marzeń.

Nasz Kreator 3D pozwoli Ci zaprojektować kuchnię marzeń, a następnie ją skonsultować, wycenić i zrealizować z naszymi specjalistami.

konfigurator screen

Mogą Cię zainteresować

section logo

Tagi

section logo
imello logo