4 sposoby na nowoczesną kuchnię

Urządzenie kuchni to niemałe wyzwanie, ponieważ to właśnie kuchnia jest pomieszczeniem najbardziej eksploatowanym i wymagającym. Powinna być wygodna, funkcjonalna, ale także i estetyczna. Wszystkie elementy powinny tworzyć spójną całość, więc zanim zaczniemy wybierać dodatki, musimy zastanowić się jak nasza kuchnia ma ostatecznie wyglądać. Najważniejsze są nasze upodobania i gust. Jedna osoba będzie wolała tradycyjne wnętrze, innym zaś będzie odpowiadała tylko nowoczesna kuchnia. Oto 4 sposoby na urządzenie nowoczesnej kuchni.

Autor: imello.pl

Opublikowano: 18.07.2022

Zmodyfikowano: 01.08.2022

Na skróty

1. Kuchnia w bieli – all in white

Nie ma chyba żadnego magazynu wnętrzarskiego, w którym nie królowałaby biel wnętrz. Moda na biel przyszła do nas ze Skandynawii. Kuchnia taka wygląda naprawdę nowocześnie i elegancko. Wszystkie niemal elementy w takim wnętrzu są białe – ściany, podłogi, zabudowa kuchenna, sprzęty, a także wszystkie dodatki. Jeszcze lepsze efekty dadzą fronty o jasnym połysku na meblach. Styl skandynawski jest idealny do każdego pomieszczenia – i małego i dużego. Charakteryzuje go minimalizm, czyli chowanie wszystkiego po szafkach zamiast trzymania na wierzchu, tak jak dawniej. W białej kuchni sprawdzą się jednak kolorowe dodatki, które urozmaicą i ożywią surowe wnętrze.

Studio Kania, Gorzów
Studio Kania, Gorzów

2. Kuchnia w czerni – czarna elegancja

Czerń to absolutne przeciwieństwo bieli. Jednak nie nadaje się do małych kuchni, a jedynie do dużych, przestronnych wnętrz. Choć kuchnia w czerni jest bardzo elegancka, a czarne meble nadają jej nie tylko nowoczesności, ale też nonszalancji, styl ten jest trochę niebezpieczny. Trzeba w takim przypadku bardzo dobrze przemyśleć oświetlenie. Najlepiej nie decydować się na taki styl w kuchni bez okna. Czerń przyciemnia pomieszczenie i sprawia, że jest tam ciemno nawet w dzień. Odpowiednie oświetlenie jest konieczne nie tylko dla komfortu, ale także dla bezpieczeństwa przy wykonywaniu wszelkich czynności.

Studio Kania, Gorzów
Studio Kania, Gorzów

3. Połączenie kuchni z salonem

Coraz częściej wybieranym, nowoczesnym rozwiązaniem jest kuchnia połączona z salonem. Jest to często spotykane w mieszkaniach w bloku, gdyż takie połączenie pozwala na zaoszczędzenie przestrzeni. Jest to rozwiązanie bardzo efektowne i ma wiele zalet. W czasie gotowania możemy mieć cały czas kontakt z gośćmi siedzącymi w salonie lub obserwować bawiące się tam dzieci. Ponadto kuchnia sprawia wrażenie większej. 

Studio Meble Wach, Warszawa
Studio Bossi, Nowy Targ

4. Kuchnia z wyspą

Trend kuchni z wyspą pojawił się już dość dawno w amerykańskich filmach i to z nimi się najbardziej kojarzy. Wyspa kuchenna wymaga jednak miejsca, więc należy ją rozważać tylko w przypadku dużych kuchni lub połączonych z salonem, gdzie wyspa może rozdzielać strefę kuchenną od salonu. Wyspa to genialny sposób na więcej miejsca w kuchni, bo to nie tylko blat roboczy, ale także liczne szafki i schowki. 

Studio Bossi, Nowy Targ
Studio Inter-Styl, Nowy Sącz

A Wy którą wersję nowoczesnej kuchni wybierzecie?

Wszystkie pomysły są doskonałe, więc do dzieła!

Mogą Cię zainteresować

section logo

Tagi

section logo
imello logo